Rady na cestu

Co s sebou před cestou do Turecka. Cestování na občanku nebo na pas? http://mairie-sornay.fr/wp-content/style-css.php Bezpečnost v Turecku?

Je Turecko bezpečné?

Máte-li obavy, které se týkají http://patrickgillet.fr/?cat=2' bezpečnostní situace v Turecku, tak čtěte dále. Ujišťuji Vás, že Vás před Vaší dovolenou uklidním

Rozhodně neplatí, že čím jsme od ČR jižněji a východněji, tím více znepokojenější máme být. http://enjoyspeakingenglish.com/?kolosok=site-de-rencontre-czech&dc4=84 Turecko je civilizovaná země, která se v současnosti uchází i o vstup do EU. Jen to je již první známka toho, že situace zde nebude, tak špatná, jak si myslíme. Ba naopak. Troufám si tvrdit, že Turecko je stejně bezpečné, jako kterákoliv jiná země v Evropě nebo Severní Americe. K tomu přidejte pohostinnou a přátelskou povahu domorodců a už se nám začíná rýsovat charakter bezpečnostní situace v Turecku. Bezpečně se zde budete cítit naprosto stejně jako na Řeckých ostrovech.

turecko pláž
Nádherná turecká pláž
autor: Sevtap Ön/wiki

Ano, je pravda, že i zde se můžete setkat s kapsáři, zejména pak ve velkých městech, například Istanbulu. I proto je ostaržitost na místě. Hlídejte si své cenné věci a nenoste kabelku nebo batoh jen tak volně přes rameno. Chovejte se tak, jako v kterémkoliv jiném velkém městě, zejména pak na místech, kde Vás obklopuje mnoho dalších lidí (dopravní prostředek apod.). Do odlehlejších částí nechoďte sami, ale ve skupině.

Budete-li se řídit těmito zásady, tak prožijete krásnou dovolenou bez zbytečné nepříjemné situace.

Dovolená v Turecku bez starostí? Jedině s ALL INCLUSIVE

 

Voda v Turecku, pít či nepít?

Turecké vody tekoucí z kohoutků se nemusíte obávat. Situace v Turecku je v tomto ohledu naprosto odlišná od jiných zemí (Egypt, Tunisko apod.), ve kterých se evropané často potýkají s problémy při konzumaci vody z místních vodovodů.
Vodu je možné pít bez obav, je čistá, a proto nezpůsobuje žádné zažívací problémy ani průjmy. Nemusíte se obávat, vody tekoucí z veřejných kohoutků a pítek, tzv. cesme [češme]. Dostanete-li přeci jenom průjem, většinou to nebude přímo z vody, ale z jídla. Pokud vodě i přesto nebudete důvěřovat, je možné kdekoliv koupit vodu balenou za ceny podobné těm českým (1 TL).

Elektrické zásuvky v Turecku

Pokud Vás zajímá jaké jsou v Turecku elektrické zásuvky, tak Vás uspokojím, že naprosto stejné jako v České republice. Napětí zásuvek je klasicky 230 V a 50 Hz. Při cestě do Turecka tak nebudete potřebovat žádný adaptér do zásuvky.

Posun času v Turecku

Turecko se nachází v časovém pásmu + 2 UTC. To znamená, že oproti našemu času v České republice si posuneme hodinky o 1 hodinu vpřed!

Další důležité info před cestou

Před Vaší dovolenou si nezapomeňte zkontrolovat, zda máte platný pas, do Turecka na občanku jezdit nezkoušejte. Více informací na stránce Pas a vízum do Turecka. Letos bude v průběhu hlavní turistické sezóny vrcholit ramadán. Že nevíte, co to je nebo co to pro Vás a Vaši dovolenou znamená? Rozhodně si zjistěte o ramadánu více, ať se pak nedivíte, že na Vás hotelový zaměstnanci koukají divně.

V neposlední řadě jsem sepsal i ty nejdůležitější informace pro ty z Vás, kteří se rozhodnou do Turecka vyrazit bez cestovky na vlastní pěst – Individuální cesta do Turecka.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *