Turecko Side

Úvod k destinaci Side

Side je oblíbené přímořské letovisko ležící při Středozemním moři. Bývalá pirátská osada se nachází v samém srdci Turecké Riviéry mezi městy Antalya a Alanya. Jeho oblíbenost je dána hned několika faktory najednou včetně krásných pláží, jeho ideální polohy, zelení porostlých hor, které obklopují letovisko ze severu a v neposlední řadě i všudypřítomné starověké atmosféře. Centrum si stále zachovává svůj původní ráz a je tak ideální pro romatické procházky úzkými uličkama. Svůj podvečerní výlet můžete zakončit v jedné z mnoha restaurací v blízkosti místního přístavu.

Do oblasti Side patří i další přilehlá letoviska. Mezi ně se řadí Kizilagac, Kizilot, Sorgun, Kumkoy, Colakli a Manavgat.

Pláže v Side

Všechny pláže přímo v Side, tak v jeho okolí mají přímou jižní orientaci a většina z nich je písečných. Můžete však narazit i na drobné kamínky. Pláží v oblastí Side je hned několik…

chrám apollo sie
Rocha Chrám Apollo přímo na pláži v Side
autor: Saffron Blaze/wiki

První, malá pláž je přímo u centra města a její poloha zákonitě znamená i vyšší počet jejích návštěvníků.

Druhou, dlouhou pláž ležící západně od historického středu města a přístavu lemuje hotelevá zástavba. Pláž je proto udržovaná a čistá. Má pozvolný vstup do moře. Na pláži jsou před každým ubytovacím zařízením hotelová lehátka a slunečníky, které jsou hotelovým hostům k dispozici zdarma.

Třetí, opět velmi dlouhá pláž leží východně od starého centra. Je typická malým počtem návštěvníků, nevede totiž kolem ní žádná pěší zóna ani silnice, a proto zde nenajdete ani žádné hotelové komplexy. Přímo u pláže jsou starověké zříceni. Je to ideální místo, kam se vydat v momentě, kdy Vás válení se u hotelu omrzí a potřebujete se nějak prohýbat. Pláž se táhne dál na východ až do města Manavgat. Pláž je oblázkovo písčitá a místy jsou k vidění i malé písečné duny.

Teplota moře v Side

Teplota moře je pro koupání ideální již od dubna. Přes letní měsíce je moře často tak vyhřáté, že ani pořádně neosvěží. Velkou roli hraje poměrně pozvolný vstup do moře. Pláže jsou proto ideální pro rodiny s dětmi. Nebejte se sem přijet vykoupat ani koncem října, moře bude stále tak akorát.

Dovolená v Side

 

Side Vás nadchne. Vyberte dovču v Turecku z těch nejlevnějších nabídek!

 

Aktuální počasí v Side

Přečtěte si detailní informace o počasí v Side a koukněte na Aktuální předpověď počasí pro tuto oblast Turecké riviéry.

Mapa Side

Podívejte se kde na mapě Turecka se nachází tato oblast.

[google-map-v3 width=“745″ height=“300″ zoom=“5″ maptype=“hybrid“ mapalign=“center“ directionhint=“false“ language=“cs“ poweredby=“false“ maptypecontrol=“true“ pancontrol=“true“ zoomcontrol=“true“ scalecontrol=“true“ streetviewcontrol=“true“ scrollwheelcontrol=“false“ draggable=“true“ tiltfourtyfive=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkermashupbubble=“false“ addmarkerlist=“Side, Turecko{}3-default.png“ bubbleautopan=“true“ showbike=“false“ showtraffic=“false“ showpanoramio=“false“]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *