Smlouvání

Turecké bazary

Vydáte-li se do Turecka na dovolenou jistě si lze těžko představit trávit celý týden jen v hotelovém komplexu. http://gruvnbrass.com/?formirovka=avignon-c%C3%A9libataires&ea2=31 Pro osvěžení duše doporučuji návštěvu místních trhů – bazarů. Nepleťte si český název bazaru s tím tureckým. V Turecku je totiž pod Benthuizen pojmem bazar označováno jakékoliv místo, kde se můžete střetnout s obchodníky.

Smlouvání je zábava

Jste-li již na nějakém tom bazaru, nezapomínejte na nejdůležitější věc – smlouvejte jako o život! rencontre musulmane épinay sur seine V Turecku je smlouvání zábavou, hrou a přitom i povinností.

Pokud byste totiž přikývli hned na první cenu, nejen že sami sebe pěkně napálíte a daný suvenýr přeplatíte klidně o 10-ti násobek, ale obchodníka urazíte!

Neberte do ruky ani se neptejte na cenu věcí, které koupit nehodláte. Zbytečně tak upoutáte na sebe pozornost a prodavač Vás jen tak nepustí. Další radou je fakt, že čím více vypadáte, že nemáte peníze, tím méně Vás budou chtít natáhnout. Pokud budete vypadat jako obchodník ze západu v luxusním obleku, rozhodně nečekejte ceny, které se budou nabízet turistům v plavkách.

 

Ještě nemáte svou dovolenou v Turecku? U nás jí seženete nejlevněji!

 

Jak smlouvat v Turecku

Jednoduchým postupem jak usmlouvat svou přijatelnou cenu je následující postup:

  • V klidu a v duchu si promyslet svou MAXIMÁLNÍ cenu za danou věc, kterou jste ochotni prodat. Například 100,-
  • V tuto chvíli víme, kolik budeme chtít zaplatit maximálně. Tuto částku však nebudeme říkat. Vyslovíme například polovinu, nebo lépe čtvrtinu. Obchodníkovi tedy řekneme, že vezmeme suvenýr za 25,-
  • Obchodník samozřejmě namítne, že ne. A dá cenu 500,-
  • Nenechte se odradit, pokračujte ve smlouvání a nadhoďte 30,- obchodník sleví na 400,- a takto pokračujte dále.
  • Nakonec získáte danou věc opravdu velmi levně!

Pokud obchodník ihned svolí k nákupu, je jasné, že jste cenu přestřelili. Odejděte proto jinam. Jakmile vyslovíte první částku, už jí nemůžete snížit, protože obchodník moc dobře ví, že to byla právě cena, za kterou jste ochoten kupovat.

Nenechte se obalamutit

Obchodníci na Vás budou zkoušet všelijaké triky. Jeden z nich je vrýt se Vám do duše. Například na Vás bude obchodník zkoušet věty typu:

  • Mám doma rodinu, potřebuji ji uživit,
  • Jste milý a hezký člověk, proto Vám nechám tuto věc opravdu levně,
  • Jste skvělý obchodník, opravdu jste zvolil dobrou cenu,
  • atd.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *