Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Turecká měna

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Čím platit v Turecku?

Oficiální tureckou měnou je http://watergeefjedoor.nl/3492-csnl44373-openingstijden-zwarte-markt-beverwijk.html turecká lira. Vemte si proto s sebou na dovolenou buď eura nebo americké dolary, které v Turecku dle potřeby směníte. V oblíbených turistických destinací není žádnou výjimkou, že můžete platit přímo eury nebo právě americkými dolary (viz. dále). Chystáte-li se strávit dovolenou v all-inclusive hotelu, tak se často obejdete bez turecké měny úplně, tedy pokud se nechystáte na nákupy na oblíbené turecké bazary. Při smlouvání v Turecku se Vám budou peníze hodit.

sarcelles club de rencontre Turecká měna  se označuje TL, ve směnárnách ji najdete pod zkratkou http://olhg45.fr/?kaption=site-rencontre-amicale-adolescent&66b=2e TRY. 1 lira se dělí na 100 tzv.  kurušů (kuruş, které se značí ykr). Platí tedy, že 1 TL = 100ykr.

Kde tureckou liru směnit?

Tureckou měnu za eura nebo USD v Turecku směníte v bankách, v hotelích, v cestovních agenturách, na letištích nebo v pouličních směnárnách. Je samozřejmě možné provést i přímý výběr z bankomatu, ty vydávají hotovost pouze v lirách.

 

Garantujeme nejlevnější dovolenou v Turecku!

 

České koruny v Turecku nevyměníte!

Pozor na směnárny na letištích, rozhodně nepatří mezi nejvýhodnější místa ke směně. Pozor i na směnárny u hlavních turistických památek. Ty často uvádějí na kurzovních lístcích zavádějící údaje … cíleně přehozené číslice, neuvedený poplatek apod.

Měňte pouze takové množství, které skutečně utratíte, turecká měna totiž není v ČR ani ve většině dalších evropských zemích zpětně směnitelná.

Pozor na placení eury nebo dolary

Jak již bylo naznačeno v úvodu, ve velkých letoviscích se bez tureckých lir lze obejít úplně. Příkladem takové destinace je Kemer, kde je to zcela normální. Ovšem pozor na to. Ceny jsou často velmi nadsazené a to jak u pouličních obchodníků, tak v restauracích. Jakmile Turci vidí, že budete platit eury, tak cenu vyšroubují nahoru. V restauracích často dostanete do ruky jídelní menu, jehož ceny v eurech jsou zcela odlišné od cen v lirách.

Proto, pokud plánujete nákupy mimo Váš hotel, tak se jednoznačně tureckou měnu směnit vyplatí.

Směnný kurz turecké měny

Kurz turecké měny se v současné době pohybuje okolo 11 Kč za liru:

  • 1 TL = 11 Kč
  • 1 € = 2,4 TL

Aktuální kurz – turecká lira

  • 1 TRY = 10,2 CZK
  • 1 USD = 1,95 TRY
  • 1 EUR = 2,55 TRY

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (1 komentář)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.