Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Omán je zelenou alternativou k Dubaji a Emirátům

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Dovolená v Ománu

Bok po boku se stoupající oblibou Arabských Emirátů u tuzemských cestovatelů stoupá v žebříčcích populárních zimních destinací i Omán. Na rozdíl od Emirátů Omán může nabídnout navíc přírodu, která pokud zemi navštívíte po letních monzunových lijácích vás odmění rozkvetlými a zezelenalými stromy. Omán je sice trochu dražší, ale skloubí dubajskou noblesu resortů s širokými písečnými plážemi a zachová si i tvář živé přírody, nikoliv jen písečné pouště.

Hlavními destinacemi v Ománu bude hlavní město Maskat (Muscat), kam míří lidé spíše v rámci poznávacích zájezdů a letovisko na jihu země Salalah, které je ideálním dovolenkářským spotem. Na necelých 10 kilometrech prostoru najdete luxusní resorty zaručující příjemné strávení dovolené.

Kam do Ománu na dovolenou

Mezi nejžádanější resorty se řadí následující hotely v Salalahu:

  • Rotana Salalah Resort
  • Fanar Hotel and Residences
  • Hilton Salalah
  • Crowne Plaza Salalah

A v Maskatu poté:

  • Millennium Resort Mussanah
  • Tulip Inn Muscat
  • Shangri-La´s Barr Al Jissah Resort & Spa
  • Shangri-La´s Barr – Al Waha Hotel

Proč Omán?

Omán představuje dosud ještě  Grumo Nevano nepoznanou tajemnou destinaci s nádechem arabského orientu, která nabízí vysoce kvalitní a nadstandardní služby, krásnou přírodu, teplé moře, písečné pláže a přátelské obyvatele.

http://patrickgillet.fr/?rest_route=/oembed/1.0/embed Sultanát Omán se nachází v jihovýchodní části  la rochelle trans rencontre Arabského poloostrova. Na severu sousedí se Spojenými arabskými emiráty, na západě se Saudskou Arábií a na jihozápadě s Jemenem. Plocha Ománu pokrývá až 309 500 km² a je tak třetí největší zemi na Arabském poloostrově. Jeho pobřeží je omýváno  Arabským mořem, Ománským a Perským zálivem.

Luxusní dovolená v místních resortech

V místních luxusních resortech na vás čekají jedinečné a kvalitní služby nadstandardní úrovně. Hotelové komplexy nabízejí odpočinek na krásných písečných plážích společně s chutnou místní gastronomií. Ve většině komplexů je možné navštěvovat spa a wellness centra, fitness, sauny a další zařízení. Mezi nejnavštěvovanější letoviska patří Salalah, Salalah Wadi Khasbar, Mirbat.Dovolená v Ománu je vhodná pro každou věkovou kategorii.

Jedinečná příroda

V Ománu se skrývá rozmanitá přírod: na severu se nachází pásma hor a skal, které postupně přechází do pískových dun a pouští. Dále zde nalezneme solné pláně a zelené kopce, zejména na jihu v regionu Dafar. Nejvyšší horou pohoří Al Hadžar (Hajar) na severu Ománu je Džabal aš-Šám(Jabal Shams – Sun Mountain) s 3075 metry nad mořem. Na jihu tohoto sultanátu se nachází pohoří Qara.

Vhodná doba k návštěvě Ománu

Počasí je v Ománu různorodé. Nejteplejší měsíce jsou od června do srpna. Průměrné denní teploty se v tomto období pohybují kolem 30 stupňů Celsia. Nejlepší období pro návštěvu Ománu je od půlky října do května, kdy se denní teplota pohybuje pod 30 stupňů Celsia. Moře je zde teplé po celý rok a v kombinaci s dlouhými písečnými plážemi je ideálním typem pro jedinečnou dovolenou. Zájezdy se prodávají zejména v období evropské zimy – tedy na listopad, prosinec, leden a únor.

Důležité informace o Ománu

Pro vstup do Ománu si musí čeští a slovenští turisté sjednat víza. Oficiálním jazykem je arabština, ale i angličtina je široce rozšířena zvláště v místních rezortech. Většina hotelů a barů má licenci a může tak prodávat alkohol. Ten je však zakázáno pít na veřejnosti. V hotelech a restauracích bývá zvykem nechávat spropitné přibližně 17 % z vaší útraty. Měnou zde je ománský riál (dělí se na 100 filsů). Oproti České republice je zde časový posun + 3 hodiny. Letiště se nachází v Muscatu, Salalahu a Khasabu.

Inspirace pro cestu do Ománu

Muscat, hlavní a největší město Ománu, je často nazýván arabským klenotem. Naleznete zde Mešitu sultána Kábuse neboli Velkou mešitu, Sultánův palác, orientální tržiště Muttrah Souk s tradičními ománským výrobky nebo např. muzeum Bait Al Zubair s ománskou expozicí.

Město Nizwa bývalo dříve hlavním městem Ománu. Nachází se ve vnitrozemí, kde je obklopeno několika velkými oázami, a patřilo ke strategickým obchodním křižovatkám. Nedaleko Nizwy se nachází pevnost Bahla, která byla vystavena v islámském stylu. Střediskem ománského učení a vzdělávání byl zámek Jibrin, který se nachází asi 45 km od Nizwy a byl postaven v 17. století.

Z dalších výletů zaměřených především na ománskou přírodu jistě stojí za to prožít pouštní dobrodružství a poznat beduínskou kulturu nebo se vydat na moře za delfíny. V Ománu naleznete pláže, které jsou přímo vyhrazeny pro kladeních želvích vajec.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (2 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.