Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí na Baleárských ostrovech aneb kolik stupňů Celsia bude

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Baleárské ostrovy jsou z hlediska počasí velmi zajímavou destinací pro letní dovolenou. Aby ne, však je tu http://salamandra-vet.pl/?plasmamerez=cugowski-singiel&907=19 přes 300 slunečných dní v roce a celoročně průměrná teplota 21,8 °C. Již tyto dva údaje předpovídají, že se váš pobyt na Baleárských ostrovech, ať už Mallorce, Ibize či Menorce, vydaří.

Detailně ke klimatu a podnebí na největším z ostrovů si můžete přečíst v článku počasí na Mallorce.

Zde jsme pro vás sepsal detailní informace o tom, jaké počasí na Baleárechteploty vzduchu a moře lze v jednotlivých měsících očekávat – tedy vše k tomu, abyste si správně vybrali termín dovolené na Baleárech z hlediska podnebí a klimatu.

Počasí na Baleárech

Prvně je třeba zmínit, že se jednotlivé počasí v rámci jednotlivých ostrovů nijak neliší. Solok Počasí bude stejné na Mallorce jako na Ibize, Menorce či Formenteře. Ostrovy jsou od sebe vzdáleny nanejvýš desítky kilometrů a taková vzdálenost o teplotách ani jiných klimatických parametrech nerozhoduje.

http://kilim.fr/?karnavalydwona=sites-de-rencontres-Г©cologiques Leden je měsícem spíše pro individuální cestovatele. Počasí přeje nanejvýš pochůzkám po nižších kopcích a s průměrným slunečním svitem 6 hodin si moc ostrovy neužijete.

http://tahiti.es/?wmelev=como-coquetear-a-un-hombre-con-la-mirada&04d=ea Únor nebude o moc lepším měsícem k návštěvě. Nepatrně se otepluje, ale jinak počet mračen ani přeháněk neubývá.

Březen, respektive konec března je již předzvěstí blížícího se jara. Síla slunečních paprsků je o poznání silnější a pokud např. na Mallorcu zavítáte během března, stále se můžete těšit liduprázdného ostrova.

Duben je jako stvořený pro aktivní cestovatele. Užijete si příjemného středomořského jara, které vnukne po zimě unavené přírodě dostatečné množství potřebné energie a rostliny začnou ve velkém množství kvést. Vůní provoněné ostrovy doslova vybízejí k trekům či jízdě na kole napříč ostrovem.

Květen nemůže přinést nic jiného, než teploty nad 20 °C, které připravují Baleáry na hlavní turistickou sezónu. Pokud se řadíte mezi cestovatele prahnoucí po soukromém objevování ostrovů, je květen poslední šancí, jak je mít jen pro sebe. Nezapomeňte na opalovací krém – bude se hodit.

Červen je pro mnohé už hlavní sezónou. Teploty hravě atakují tropické teploty okolo 30 °C a to je velmi znát na obsazenosti místních hotelů. První polovina je značně klidnější, ale druhá část měsíce už plně nabídne maximálně slunné počasí, kvůli kterému všichni na Baleárské ostrovy létají.

Červenec je jeden ze dvou nejlepších měsíců, kdy se vůbec na Mallorcu či Ibizu vydat. Teploty neklesají pod 30 °C, moře je dostatečně prohřáté a slunce svítí téměř polovinu dne. Jedinou mušku na kráse to ale má, všichni chtějí na dovolenou právě v tento čas a proto se zvedají ceny zájezdů. Podívejte se, kolik stojí zájezd na Baleáry právě teď.

Srpen je druhým ze dvou nejideálnějších měsíců k návštěvě této ostrovní části Španělska. Sbalte si plavky, opalovací krém a vyrazte na svou dovolenou. Prohřátý písek na plážích čeká, jakmile do něj položíte své tělo a odpočinete si od všedních starostí. Na nic nečekejte, počasí vás rozhodně nezklame!

Září je z mého pohledu ještě lepší jak červen, červenec nebo srpen. A to z prostého důvodu – počasí je stále skvělé, ale turistů podstatně ubývá. Aby ne, dětem končí letní prázdniny a ne každý si může dovolit se uvolnit z povinností. Pokud vy můžete, využijte toho.

Říjen přeje znovu aktivním cestovatelům. Nezahálejte a vydejte se objevovat přírodní krásy ostrovů. Mallorca, Menorca, Ibiza či Formentera?

Listopad bych řekl, že bude vhodný pro krátké pobyty, například eurovíkendy. Pokud se vám naskytne zakoupit akční letenku, neváhejte. Stále je teplo, voda také nepodchladí a přeháněk je podstatně méně, než v následujících třech měsících.

Prosinec samozřejmě vyzývá k trávení Vánočních svátků či oslav Silvestra a Nového roku na Mallorce. Proč ne. Bezpochyby se oproti našemu počasí na Baleárech ohřejete.

Teploty vzduchu a moře

Komu více svědčí čísla než popis počasí, nechť se podívá na vytvořenou tabulku průměrných teplot naměřených na Baleárech. Krom teploty vzduchu a moře přikládám i statistku počtu deštivých dní v daném měsíc a průměrnou dobu slunečního svitu během dne a daného měsíce.

Níže uvedená čísla jen podškrtávají již uvedené, že optimální čas k dovolené na Baleárských ostrovech je od května do září.

měsícTeploty vzduchuTeploty mořeDeštivých dníSluneční svit
leden151466
únor161466
březen171457
duben191657
květen221949
červen2723210
červenec2925111
srpen3026210
září272557
říjen242377
listopad192066
prosinec161675

Podívejte se také na aktuální nabídku zájezdů na Baleárské ostrovy – ceny vás překvapí!

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *