Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí na Mallorce: jaké jsou teploty v dubnu, květnu, září nebo …?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Počasí na Mallorce volně navazuje na informace o počasí na Baleárských ostrovech, kde rozebírám detailní předpověď pro Baleáry měsíc po měsíci, včetně dlouhodobě průměrných teplot vzduchu a moře. V tomto článku se detailněji podíváme na to, čím je klima na Mallorce specifické od ostatních španělských ostrovů. Pro tipy na zajímavá místa, letoviska a mapu s plážemi si přečtěte článek dovolená na Mallorce.

Menu: Počasí na MallorceTeplota mořePředpověď

Počasí na Mallorce

Jedním slovem je počasí na Mallorce slunečné. Slunce tu totiž v průměru svítí 300 dní v roce a to dělá nejen z Majorky, ale všech Baleárských ostrovů, ideální místo pro celoroční dovolenou.

Zatímco zimy jsou vhodné pro individuální turistiku a objevování zdejších přírodních krás, léto láká turisty z celé Evropy k dovolené na jedné z mnoha pláží, kterými se Mallorca chlubí. Vychutnejte si odpočinek na jemném písku v malých zátokách s průzračným mořem a ideálním počasím.

Pokud ještě vybíráte zájezd, mrkněte na tento zájezd a poté si přečtěte, kdy je nejlepší letět na dovolenou na Mallorcu?

Květen

Máj přináší na ostrov první náznaky léta. Sluníčko vystrkuje paprsky, které svou silou přikazují přírodě, aby se probudila a provoněla ostrov vůněmi čerstvě vykvetlých stromů. Z tohoto pohledu je lepší duben, ale ani květen vám tuto krásu neodepře. Mimo to jsou v květnu příjemné teploty okolo 20 °C, které jsou vhodné pro aktivně strávenou dovolenou. Moře si tedy zatím neužijete.

Červen

Červen je naopak ideálním měsícem pro první nedočkavce, kteří nechtějí čekat na úmorná vedra a ke štěstí jim stačí průměrná teplota 27 °C. Rozhodně si nezapomeňte přibalit plavky, protože moře už není studené, ale s teplotou vody 23 °C doslova láká ke svlažení.

Červenec

Sezóna začíná! Červenec přináší tropické teploty k 35 °C a na to samozřejmě slyší i cestovatelé ze všech koutů Evropy, včetně České republiky. Hotely jsou plné, ceny zájezdů šplhají vzhůru. Oplátkou je vám bezchybné počasí po čas celé dovolené. Mnohé cestovky vám garantují plných 7 slunečních dní na vaši dovolené.

Srpen

Počasí v srpnu ještě přidá na teplotách, moře se prohřeje a turisté mnohdy vyhledávají volný kus stínu. Jste–li příznivci tropického počasí, budete tu spokojeni!

Září

Září je optimálním měsícem k poklidné návštěvě Mallorcy. Počasí se umoudřilo a z pařáků se staly znovu příjemné dny s 27 °C teplotami. Výhodou oproti červnu je fakt, že moře je krásně po létě prohřáté a má parádních 25 °C. Za mě ten nejlepší měsíc k návštěvě.

Říjen

Kdo nestihl dovolenou v předchozích měsících, nemusí zoufat. Ačkoliv teploty pomalu klesají k 24 °C, teplota vody stále setrvává na 23 °C. Sem tam se objeví oblačnost, která zatím nepřinese deště, maximálně koncem měsíce krátké přeháňky. Pokud se chystáte v říjnu na Mallorcu, volte první polovinu.

Teplota moře

Moře je na Mallorce v průběhu roku velmi teplotně proměnlivé. Velké výkyvy jsou typické pro Středozemní moře, takže nic neobvyklého.

Zatímco první polovina roku přináší teploty od 15 °C v lednu až po 23 °C v červnu, během letních prázdnin se voda prohřeje až na 26–27 °C. Teplota moře v následujících měsících (září, říjen) pozvolna klesá, což zaručuje ideální podmínky ke koupání i během takzvaného babího léta. Po zbytek roku už dovolenou na Mallorce s vidinou koupání v moři nedoporučuji.

Předpověď

Předpověď počasí, a to ať už aktuální nebo dlouhodobou na 7 či 14 dní, momentálně nejsem schopen na této stránce zobrazit.

Vyberte si alespoň dovolenou z této nabídky zlevněných zájezdů, o které se na stránkách cestovek nedočtete.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (2 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *