Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Počasí ve Španělsku – jaké budou teploty na vaši dovolené

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Španělsko díky své rozmanitosti nelze z hlediska počasí popsat jednotně. Tento článek tak popisuje pouze  http://blog-de-marketing-online.com/?kalkyta=citas-en-linea-para-interpol-peru&56f=89 počasí v pevninském Španělsku. Hledáte–li informace o teplotách vzduchu a moře v jiných lokalitách, přečtěte si články o počasí na Kanárských ostrovech a počasí na Baleárských ostrovech.

Počasí ve Španělsku standardně dělíme na 3 podnebí: oceánské (na severu země), kontinentální a středomořské.

Oceánské podnebíKontinentální podnebíStředomořské podnebíPrůměrné teploty

Oceánské podnebí

S oceánským podnebím, respektive počasím se setkáte při svých cestách po severu Španělska. Typickými zástupci prezentující krásy severu země jsou: http://bartonyina.es/?cirkach=camara-oculta-de-sexo&35d=8c Bilbao, Santander, Gijón, Santiago de Compostela či A Coruña. site de rencontre pour herpes Vyberte si zájezd do této oblasti >>

Oblast je typická častějšími přeháňkami a mlhami napříč rokem a díky stále vlhkosti tu najdeme spoustu zeleně. I díky tomu je toto území přezdíváno také jako „zelené Španělsko“.

Mimo dešťů, které jsou typické spíše pro září a říjen, tu počítejte s mírnou zimou a teplým létem. Oblast je tak ideální k zimním i letním výpadům do teplejších krajin, kdy města jako Bilbao či Santander přímo vybízí k tzv. eurovíkendům, případně se vydejte na Svatojakubskou pouť do Santiago de Compostela.

http://capetrestaurant.com/?kontingent=web-de-citas-con-seguridad&5a4=c3 Charakteristika oceánského počasí:

 • sever Španělska,
 • letní teploty okolo 25°C,
 • zimní teploty okolo 10°C,
 • vhodné pro eurovíkendy a Svatojakubskou pouť.

Kontinentální podnebí

Postupně se přesouváme jižněji, ale než se dostaneme k vytouženým břehům Středozemního moře, zastavme se na chvíli ve středu Španělska. Oblast by se dala charakterizovat jako Madrid a okolí, přičemž za okolí bereme několik stovek kilometrů zahrnující například města Valladolid, Salamanca, Toledo, Zaragoza či Mérida. Vyberte si zájezd do této oblasti >>

Střední pevninské Španělsko můžeme popsat jako suché území s velkými výkyvy teplot mezi denními a nočními teplotami. Zatímco během zimy se teploty pohybují okolo nuly a fouká silnější vítr, léta bývají horká s azurovým nebem.

Vzhledem k tomu, že většina cestovatelů míří pouze do Madridu a nejbližšího okolí za účelem památek, mohu doporučit návštěvu po celý rok.

Charakteristika kontinentálního počasí:

 • střed Španělska,
 • letní teploty okolo 30°C,
 • zimní teploty okolo 0°C,
 • vhodné k návštěvě Madridu po celý rok.

Středomořské podnebí

Chystáte–li se do Španělska na letní dovolenou u moře, ať už díky first minute či last minute nabídkám nebo dokonce jedete do Španělska po vlastní osa (individuální dovolená), následující text o počasí vás bude zajímat nejvíce. Region zahrnuje celé španělské pobřeží táhnoucí se od severozápadu po jihozápad. Zahrnuje tedy Katalánsko, Valencii a Andalusii (více o letoviscích + mapa Španělska).

Pokud stále hledáte výhodné ceny zájezdů, podívejte se sem – akční zájezdy do Španělska >>

Břehy Španělska jsou přímo ideální k letní dovolené u Středozemního moře. Od června po září tu bývají teploty okolo 30°C, během července či srpna dokonce o 3–5 stupňů v průměru více. Vzduch je spíše sušší, nebe bez mráčků a téměř zde nefouká.

Stejně příjemné až ideální počasí zde panuje i v zimě (či na jaře/podzim). Srážky jsou minimální a teploty neklesají pod 10°C, což uvítají zejména ti, kteří se chystají na eurovíkend do Barcelony, Malagy či Valencie, vřele doporučuji.

Charakteristika Středomořského počasí:

 • východní pobřeží Španělska,
 • letní teploty okolo 30°C,
 • zimní teploty okolo 10°C,
 • vhodné pro letní dovolenou u moře.

Průměrné teploty

Nejen textem, ale i čísly lze vyjádřit počasí ve Španělsku. Vybral jsem proto pro vás nejčastěji hledané lokality a teploty v průběhu roku.

Teploty jsou uváděny ve stupních Celsia.

měsícAndalusieBarcelonaCosta BravaMadridValencie
leden151311815
únor1613151116
březen2016161618
duben2218181820
květen2520232323
červen3124272826
červenec3527303230
srpen3528293130
září3226272728
říjen2523221924
listopad1717161420
prosinec1515121016

Jste–li s obsahem spokojeni, nebojte se jej šířit dále – do Španělska se jistě chystají i vaši přátelé. Případně si vyberte vaši ideální dovolenou ve Španělsku zde.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *