Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Mapa Španělska a jeho regionů

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Mapa – RegionyLetoviska

Mapa

Lucan Kde na mapě leží Španělsko? Španělsko leží v jižní Evropě na Pyrenejském poloostrově současně se sousedním Portugalskem. Jeho severním sousedem je Francie a pro většinu evropanů neznámý stát Andorra.

Mapa Španělska slouží zejména k základní orientaci, abychom zjistili kde přesně Španělsko leží. Pokud bychom zacházeli do detailů, nesmíme opomenout Kanárské a Baleárské ostrovy!

Mapa Kanárských ostrovů

Kanárské ostrovy leží ještě 1.300 km jižněji od evropského kontinentu, zhruba 100 km západně od Afriky (Maroka a Západní Sahary). http://lilacgrove.co.uk/wp-json/oembed/1.0/embed?url=http://lilacgrove.co.uk/filming-for-bbc-autumnwatch/ Kanárské ostrovy se skládají ze 7 větších ostrovů následovně dle velikosti od největších:

 • Tenerife
 • Fuerteventura
 • Gran Canaria
 • Lanzarote
 • La Palma
 • La Gomera
 • El Hierro

Kde leží Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria či Lanzarote?

Mapa Baleárských ostrovů

Oproti tomu Baleárské ostrovy jsou součástí Středomoří, tedy leží v rámci vod Evropy. Na mapě je najdeme východně od Španělska, kde nejblíže leží Donostia / San Sebastián Ibiza s Formenterou asi 70 km od pobřeží, zatímco vzdálenější Kirovo-Chepetsk Menorca je od španělské pevniny vzdálená 350 km a Mallorca pak asi 280 km. Do Baleárských ostrovů řadíme (dle velikosti od největších):

 • Mallorca
 • Menorca
 • Ibiza
 • Formentera

Kde leží Mallorca, Menorca nebo Ibiza s Formenterou?

Regiony

Vrátíme–li se k pevnině, můžeme si Španělsko rozdělit na mapě dle regionů. Regionům ve Španělsku se správně říká „Autonomní společenství Španělska“, ale pro naše účely postačí pouhý region. Mezi nejvýznamnější patří Andalusie, Katalánsko a regiony Valencie a Madrid, které nesou stejnojmenný název dle svého největšího města. Hlavním městem Španělska je samozřejmě Madrid.

Mapa španělských regionů

Kde leží Madrid, Valencia, Katalánsko nebo Andalusie?

Letoviska

A teď to nejdůležitější, když plánujete dovolenou ve Španělsku – kam se vydat, kam koupit zájezd? Na to vám odpovím v jiném článku, nyní si ale ukážeme, kde jednotlivá letoviska leží.

Tuto mapu jsem vytvořil sám, neboť žádný jiný web takovouto informací nedisponuje a je vždy zdlouhavé na mapě kontrolovat, kde jaké letovisko najít. Ať slouží dobře i vám.

Mapa pobřeží Španělska

Kde se nachází jednotlivá letoviska jako Baleáry, Kanáry, Andalusie či Katalánsko?

Chystáte se letecky do Španělska na All–inclusive dovolenou? Pak doporučuji kliknout!

Odhalte naše tajné nabídky zájezdů hned teď >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *