Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

site de rencontre d'un soir quebec 🇹🇳 Tunisko / Co navštívit

Co navštívit v Tunisku a tipy na zajímavá místa

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

sinfully Poznejte úchvatné lokality. Dovolená v Tunisku nemusí být nutně pouze pláž a moře. Jsou lokality, které doslova lákají k poznání. A to jak město Tunis, tak i řada dalších.

Tunis

Nejzajímavější částí je střed města, takzvaná Medina, která je i jeho nejstarší částí. Kromě řady památek jsou zde k vidění i exponáty místních muzeí, nebo také několik významných mešit, či známý palác Dar Othman.

Kartágo

Právě zde se odehrála ona významná bitva Římských vojáků. Město má, tedy mělo velmi bohatou historii, a patřilo k nejvýznamnějším v celé oblasti. Zpustošeno bylo dokonce dvakrát, a to poprvé Římany, přičemž později ho samotný Julius Caesar nechal opět vystavět. Neodolalo však nájezdům Arabů, a tak dnešní turisté mohou obdivovat třeba zbytky amfiteátru, lázně či další zbytky různých chrámů a budov.

Solné jezero Chott el – Jerid a mys Bon

Tunisko rozhodně nejsou pouze historické památky, jelikož k vidění jsou i zajímavé přírodní krásy, a také zajímavosti. Jedním z nich je určitě významné solné jezero, které se nádherně třpytí, a to právě díky mnohým solným krystalům. Podobně zajímavý je také mys Bon, což je poloostrov s nádhernou faunou a flórou, na kterém zaujmou také historické lázně, které využívají místních sirných pramenů.

Poušť Sahara

Nejsou to však pouze historické zajímavosti, nebo přírodní krásy. Lákavá je třeba projížďka po Sahaře, a návštěva dalších míst, jako jsou třeba unikátní berberská skalní obydlí, nebo troglodytní obydlí. V nich ještě nyní žijí někteří obyvatelé. V Tunisku se však lze setkat i s „falešnými“ zajímavostmi, a tak lze třeba zavítat do oblasti, kde se natáčeli Hvězdné války, a stále zde zůstává řada kulis. A jak se na tato místa dostat? Ideálně na velbloudech.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.