Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Kapverdské ostrovy a váš průvodce na dovolenou

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Objevte Kapverdské ostrovy, destinaci kde načerpáte energii díky pohodové dovolené. Kapverdské ostrovy, to není jen slunce, moře a All–inclusive, ale především nekončící dobrodružství a zážitky.

Začtěte se do našeho obsahu ke státu Kapverdské ostrovy, píšeme průvodce, informace k počasí, recenze a zveřejňujeme tipy na last–minute zájezdy 2019. Menu se nachází vždy vpravo.

Proč na dovolenou na Kapverdy?

Kapverdy jsou součástí afrického kontinentu, avšak díky izolaci si zachovaly evropský nádech po portugalské kolonizaci v 18. století. Jedná se tedy o africký unikát dovolenkové destinace s jihoevropskými standardy.

Kapverdské ostrovy se vyznačují dlouhými písečnými plážemi, jež je mnohdy snadné zaplést za písečné duny – až tak mohutné jsou. Jste–li vyznavači dovolené u které nesmí chybět dokonalá pláž, budete Kapverdami uneseni.

Rozhlédneme–li se dále, vidíme krásné čiré moře, které je po většinu roku divočejšího charakteru díky velkým vlnám. Užijí si zde proto jak děti (během mírnějšího vlnobití), tak i sportovní lovci vln v kategorii windsurfingu.

Mimo to vynikají Kapverdy výtečnou gastronomií. Není nic lepšího než se nechat zlákat All–inclusive nabídkami místních hotelů a nechat se hýčkat po celou dobu svého pobytu na Kapverdách.

Mimo hotelu střední kvality Central *** zde najdete pouze prémiové hotelové resorty v podobě 4 a 5 hvězdiček. Mezi nejžádanější hotely patří Oasis Atlantico, Royal Decameron a Iberostar Club.

Kam na dovolenou na Kapverdských ostrovech?

Kapverdy jsou doménou pouze dvou hlavních ostrovů – Boa Vista a Sal. Právě na těchto ostrovech naleznete ty nejhezčí pláže a většinu hotelových komplexů.

Snadný jednodenní výlet pak podniknete na ostrov Fogo.

Kdy na Kapverdy?

Z hlediska počasí na Kapverdách je ideální čas k cestě téměř po celý rok. Našinci je dovolená na Kapverdách vyhledávána především v období evropské zimy, tedy od konce října po konec března. Zajímavé je pak trávit Vánoce na Kapverdských ostrovech.

Ať už se rozhodnete pro dovolenou v lednu, dubnu, srpnu či listopadu, chybu neuděláte.

Jediné s čím mohou mít teplomilové problém, je teplota moře. Ta se díky Atlantskému oceánu celoročně pohybuje v rámci středních teplot – tedy ani teplé, ale zároveň ani studené. Počítejte proto s teplotami okolo 22°C.

Kde leží Kapverdské ostrovy?

Kapverdské ostrovy se nachází západně od Afriky a nejbližším sousedem je přes 500 km přes moře vzdálený Senegal.

Samotné Kapverdské souostroví se skládá z ostrovů Barlavento a Sotavento (více ke geografii).

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (5 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *