Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Jaké je počasí na Kapverdských ostrovech?

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Počasí – Průměrné teploty – Teplota moře – Aktuální předpověď na 14 dní

Počasí

rencontre 85670 Kapverdské ostrovy patří k nejvíce navštěvovaným destinacím během podzimu, zimy a jara. Oblibu si získaly především u náročnější klientely, která hledá široké písečné pláže, málo dalších turistů a samozřejmě – bezchybné počasí. Na Salu či Boa Vista vám bude příjemně po celý rok. V říjnu tepleji než v dubnu, ale to nic nemění na tom, že jsou Kapverdy skvělým místem pro celoroční dovolenou.

Santo Domingo de los Colorados Kdy jet na Kapverdy? Po celý rok!

malakoff femme rencontre Zobrazit nejnižší ceny dovolené na Kapverdách →

Statisticky se hovoří o 350 slunečních dní z celého roku. Nejteplejšími měsíci jsou jednoznačně červenec, srpen, září, říjen a listopad. Teploty v těchto dnech dosahují v průměru vždy nad 25°C, z toho maximální teplota hravě překročí i 30°C.

Přelomem mezi studenějším a teplejším období je období měsíce května/června a prosince. V tomto období se lámou teploty mezi 23/24 °C. Naopak těmi nejchladnějšími měsíci jsou leden, únor, březen a duben. Naštěstí ani v těchto dnech vám zima nebude. Maximální teplota atakuje 25°C, průměrné teploty se pak vždy ustálí nad 20°C.

Počasí (počasie) na Kapverdách prostě dopřává k zimní dovolené. V období podzimu jsou však Kapverdy ideálním místem. V zimě (leden/únor) dejte přednost pevninskému Senegalu či Egyptu.

Průměrné teploty

Tabulka teplot na Kapverdách sestavená na základě dlouhodobých celoročních měřeních.

MěsícPrůměrné teplotyMaximální teplotyMinimální teplotyTeplota vodySluneční svitPočet deštivých dnů
leden212418218h0d
únor202317209h0d
březen2124182010h0d
duben2225182010h0d
květen2326192110h0d
červen242920228h2d
červenec263022237h3d
srpen273023246h3d
září273024258h7d
říjen263023258h4d
listopad252922249h1d
prosinec242720228h0d

Teplota moře

Vodní hladina obíhající okolo ostrova se řadí k chladnějším vodám. Atlantik je totiž v těchto místech poháněn studenými mořskými proudy. Díky tomu se v zimních měsících ve vodě moc dlouho nevykoupete. Moře sice bývá u břehů teplejší, ale 22 stupňů Celsia rozhodně není žádná káva. Voda v bazénech na hotelu se naštěstí prohřeje i v těch chladnějších měsících. Proto se počasí v dubnu nebo v březnu na Kapverdských ostrovech vůbec nebojte.

Vlny na Kapverdských ostrovech bývají velmi častou otázkou u dovolené rodin s dětmi. Je nutné počítat s tím, že během zimy bývají vlny velké a silné, mnohdy se nedoporučuje chodit dál než 5 metrů od břehu. Během zbytku roku je však vlnobití mírné a není problém se v moři koupat i s dětmi. Nejklidnější moře na Kapverdách bývá od dubna do listopadu.

Ovšem ani během zimních měsíců o moře ochuzeni nebudete. Během našeho pobytu v lednu byla neustále rudá vlajka signalizující velké vlny a koupat se dalo. Chce to jen využít situace, kdy jsou vlny mírnější.

Přeháňky jsou na Salu téměř neznámým slovem. Prší zde sotva 10-krát do roka, a to jen v období září a října. Déšť většinou nevydrží déle jak hodinu, proto se ani tomuto období vyhýbat nemusíte.

Kam dál? Podívejte se na mapu Kapverd, přečtěte si o Salu v detailech nebo se vrhněte na jiné země: exotický Senegal či africké Maroko.

Aktuální předpověď na 14 dní

Pokud byste chtěli znát výhled předpovědi počasí 14 nebo 15 dní, věřte, že bude téměř totožný s tímto týdenním. Počasí Kapverdy aktuálně:

Ukázat teploty pro příštích 15 dní na Kapverdách >>

Nejčastější otázky k počasí na Kapverdách

Jaké jsou průměrné teploty na Kapverdách?

Celoroční průměrná teplota je 25°C. V průběhu jednotlivých měsících se průměrné teploty pohybují od 21°C po 27°C.

Kolik je slunečných dnů na Kapverdských ostrovech?

Z celého roku si můžete dopřát až 350 slunečných dní.

Jak jsou velké a silné vlny na Kapverdách?

Především v zimních měsících dosahují vlny i metrových výšek a svou silou mohou zabránit vstup do moře pro nezkušené plavce.

Jaká je obvykle teplota moře u pobřeží?

Moře bývá chladnější než v jiných letoviscích. Na Kapverdách očekávejte teploty moře mezi 21 – 24°C.

Kdy je nejlepší letět na dovolenou na Kapverdy?

Ideální čas k dovolené na Kapverdských ostrovech z hlediska počasí je od poloviny července do poloviny prosince. Nejlepšími měsíci jsou srpen, září a říjen, případně i listopad. Nejlevnější zájezdy jsou zde.

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (97 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.