Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Sal je ostrovem soli, písečných dun a rájem windsurfingu

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

SalDovolenáCo vidětVýlety – WindsurfingPočasí

Sal

Jakmile se budete letecky přibližovat k femme libertine sur chelles ostrovu Sal, jedním z 10 ostrovů Kapverd, budete si připadat jako byste přistávali na Marsu. Písečný ostrov Sal skutečně vypadá jako slunná perla v Atlantiku, která je přibližně 30 km vysoká a 12 km široká. Sal je společně s ostrovem Boa Vista součástí Barlavento (mapa). Kromě turismu se ostrov proslul Villa Regina těžbou soli, od které si vysloužil svůj název (v angličtině sůl = salt).

rencontre trans sur cahors Ostrov Sal je vhodný pro všechny, kteří hledají široké písečné pláže, moře s vlnami a krásné počasí.

Letiště na Salu se jmenuje Amílcar Cabral a nachází se přibližně v centru ostrova u města Espargos, které je největším městem ostrova. Bydlí zde přibližně 18.000 obyvatel, což je zhruba 3/4 z celkové populace na Salu.

Ostrov Sal, Kapverdy
Ostrov Sal, Kapverdy

Dovolená

Dovolená na ostrově Sal je převážně orientována do městečka Santa Maria ležícího na samotném jižním cípu ostrova. Díky dlouhým písečným plážím zde vyrostlo několik hotelových komplexů, kde si můžete užít jedinečný relax v podobě All inclusive zájezdů.

Takto vypadá molo na pláži Santa Maria – pláž i moře je prostě úchvatné!

Pláž na Boa Vista
Pláž na Boa Vista

Hlavní resorty, které se nachází na jihu ostrova Sal v oblasti Santa Maria:

 • Oasis Atlantico Belorizonte
 • Crioula Club & Hotel
 • Oasis Salinas Sea
 • Clubhotel Riu Garopa
 • Da Luz
 • Melia Tortuga Beach Resort & Spa
 • Bravo Club Vila

Všechny tyto hotely jsou čtyř nebo pěti hvězdičkového standardu.

I přesto, že jsou Kapverdy součástí Afriky, hotelové komplexy se snaží přirovnat kvalitou těm evropským.

Co vidět

Mimo letoviska Santa Maria zamiřte také do hlavního města Espargosu, kde najdete spoustu barů a diskoték, doporučuji prozkoumat i následující místa.

Mezi další místa s vyšší koncentrací hotelů a místního obchodu patří Palmeria, která leží západně od Espargosu. Palmeria je hlavním místem kam proudí zboží po moři, najdete zde velký přístav a několik mol. Z Palmerie 5 km na sever najdete úchvatnou scenérii přímořských jeskyň a útesů – Olho Azul. Toto místo je vyhledáváno především potápěči.

Na východ od letiště najdeme místo Pedra Lume. Menší městečko u kterého dodnes najdeme několik kráterů pro těžbu soli. Můžete se taktéž vykoupat v místních jezírkách se slanou vodou, která svou salinitou převyšuje i Mrtvé moře v Izraeli. Sprchy jsou samozřejmostí a vstup je za poplatek.

Pokud se vydáte až na samotný sever ostrova, najdete zde nejvyšší místo ostrova Sal. Hora Monte Grande je sopečného původu a měří „pouhých“ 408 metrů nad mořskou hladinou.

Posledním místem k návštěvě může být větší vesnička Murdeira. Nachází se na půli cesty mezi letištěm a Santa Marií.

Sal by se dal snadno přirovnat k egyptským letoviskům jako je Hurghada, Sharm el Sheikh či Marsa Alam. Písek, moře, All Inclusive hotely. Sal však nabízí evropštější přístup a stabilnější počasí.

Výlety

Pokud nechcete procestovat ostrov na vlastní pěst, doporučujeme využít alespoň jednoho či více fakultativních výletů. Jejich aktuální nabídku a ceny vám sdělí po příletu delegát, u kterého se také výlety dají objednat.

Výlety pořádané na Salu:

 • Poznávací a dobrodružný okruh ostrovem,
 • Letecký výlet na ostrov Fogo,
 • Plavba na katamaránu,
 • Plavba ponorkou Neptunus,
 • Výlet na čtyřkolkách,
 • Šnorchlování, potápění a rybaření.

Windsurfing

Sal není vyhledáván pouze pro slunnou zimní dovolenou. Díky své poloze je ostrov zužován silnějším vlnobitím, které bez problémů přižene i metrové vlny. Dalším kouzlem místních ostrovů na Kapverdách je silnější vítr v kombinaci s čistým mořem. Windsurfing je na Kapverdských ostrovech jedním z nejoblíbenějších sportů, za kterým sem jezdí mnoho turistů z celé Evropy.

Počasí

Počasí na Salu bývá nejlepší v měsících září, říjen listopad, prosinec. Pokud se však vydáte na dovolenou v květnu, červnu, červenci nebo srpnu, rozdíl prakticky nepoznáte. Po celý rok na Salu neprší. Teploty v lednu, únoru, březnu a dubnu se pohybují okolo 24°C. Možné srážky mohou přijít v období července a srpna – dají se však přirovnat spíše k mrholení.

Teploty jsou po celý rok stabilně nad 20°C. V období podzimu pak nad 25°C. Voda, respektive moře, bývá u břehů ostrova chladnější. Pocitově tomu napomáhá hlavně mírný vítr, který je zde celoročně.

Aktuální počasí na příští týden či 14 dní zobrazíte zde:

Ukázat aktuální teploty na Salu >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (8 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.