S námi se na dovolené neztratíš
Dovolená Kapverdské ostrovy
0:00 / 1:30

Mapa Kapverdských ostrovů – kde leží?

Jsem David a hledám pro vás zajímavé akce na zájezdy a píši praktické tipy před dovolenou. Počasí, pláže, výlety a další informace, které chcete vědět před nákupem zájezdu.

Kapverdské ostrovy (angl. Cape Verde, nikoliv Capverdy) se nachází v Atlantském oceánu nedaleko západního pobřeží Afriky. Nejbližšími sousedy jsou tedy státy Gambie, Senegal a Mauritánie.

Většina povrchu je díky svému sopečnému původu kamenitá, avšak ne hornatá, ale spíše nížinatá. Typicky dovolenkové ostrovy Sal a Boa Vista mají naopak povrch tvořen jemným pískem, díky čemuž zde nalezneme úžasné scenérie nekonečně dlouhých pláží. Díky tomu se tyto dva ostrovy staly hlavním cílem kapverdského turismu a nutno dodat, že se jim velmi daří.

Odhal akční zájezdy na Kapverdy se slevou →

Kapverdy jsou složeny z 10 hlavních ostrovů. Ty se dělí na dvě základní skupiny:

  • ostrovy Barlavento (Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal a Boa Vista)
  • ostrovy Sotavento (Maio, Santiago, Fogo a Brava)

Barlavento leží na návětrné (severní) straně, což dopřává větším a silnějším vlnám. Naopak Sotavento je v závětrné (jižní) části Kapverd.

I přesto, že se Kapverdy nachází u 15° zeměpisné šířky, tedy téměř u rovníku, je místní podnebí díky studeným proudům Atlantiku snesitelné po celý rok. Kapverdské počasí tak nezávisle na ročním období diktuje celoročně teploty okolo 25°C.

Mapa Kapverdských ostrovů

Názorné zobrazení polohy jednotlivých ostrovů včetně jejich názvů naleznete na této přiložené mapě. Kapverdské ostrovy můžete taktéž zobrazit na detailnější mapě – mapa se nachází vpravo nahoře.

Mapa Kapverdských ostrovů
Mapa Kapverdských ostrovů

Ukázková mapa Kapverd pochází z volně dostupných zdrojů na portálu wikipedia.org.

Mapa Kapverdských ostrovů – kde leží?
3.2, hlasů: 125

Naposledy aktualizoval David dne .

Chcete taky letět k moři? Chci! Ukažte mi nejlevnější zájezdy →

Otázky a odpovědi (7 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *