Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Mallorca – ostrov, který se stal ikonou mezi španělskými letovisky

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Pokud jste se někdy bavili o Baleárech, jistě vás jako hlavní ostrov napadla Mallorca. A to je samozřejmě správně, protože Mallorca je úchvatným ostrovem nabízející cestovatelům vše od A až po Z. Najdete tu překrásné pláže či menší zátoky s průzračným mořem, spoustu tipů na výlety, ideální počasí po celý rok a především velmi chutnou gastronomii. Máte chuť? Tak se pojďme na Mallorcu podívat zblízka.

Menu: InformaceZajímavá místaDovolená

Největší a nejdéle navštěvovaný Baleárský ostrov, který nabízí pestrou škálu přírodních krás, kulturní bohatství a skvělé jídlo. Hlavním městem je Palma de Mallorca, které se pyšní starou čtvrtí s mnoha historickými budovami a kostely, velkou gotickou katedrálou a hradem. V kavárnách můžete ochutnat mallorskou specialitu zvanou ensaimada, spirálu z kynutého těsta obalenou v moučkovém cukru nebo pa amb oli, topinku potřenou česnekem a olivovým olejem.

Samozřejmostí, stejně jako na dalších Baleárských ostrovech, jsou speciality z ryb a korýšů, zvlášť oblíbený je humr. Mnohé restaurace mají vlastní rybářské lodě, takže jídlo je vždy čerstvé a podávané přímo z grilu.

Informace

Mallorca, někdy také jako Majorka, leží v Baleárském souostroví asi 230 kilometrů od pobřeží Španělska mezi Ibizou a Menorcou. Zároveň je největším ostrovem z Baleár a jeho hlavním městem je Palma (Palma de Mallorca), kde se také nachází jediné letiště (PMI) tohoto ostrova, na které míří drtivá většina turistů při cestě na svou dovolenou k moři. Doba letu na Mallorcu z Prahy činí zhruba 2 hodiny času. Ti zbývající na Mallorcu připlouvají lodí do přístavu Puerto Palma v hlavním městě či na menší přístav na severu ostrova ve městě Port d’Alcúdia.

Ostrov ročně navštíví přes 8 milionů turistů, kteří sem míří především pro dokonalé pláže a panoramata, jež nabízí místní pohoří na severu ostrova Serra de Tramuntana. Pobřeží okolo ostrova měří 550 km, nabídne tak dostatek prostoru i v té nejvyšší sezóně v červenci a srpnu, kdy je počasí na Mallorce nejlepším z roku.

Zajímavá místa

Míříte na dovolenou na Mallorcu a nechcete strávit celou dobu pouze mezi hotelem a nejbližší pláží? Pak si buďto půjčte auto, skútr nebo se místními autobusy vydejte poznat okolí. Co navštívit a jaké výlety podniknout si řekneme zde.

Letoviska

Palma není úplně typickým letoviskem, ale pokud míříte na Mallorcu na kratší dovolenou, bývá vhodným východiskem k výletům po okolí. Nabídne spoustu ubytovacích možností, ať už hotelů či apartmánů, ale také aktivit. Absolutní nutností je návštěva katedrály La Seu, která vás ohromí svou velikostí.

Alcúdia na severu ostrova je ideálním místem kombinující skvělé pláže a podmínky pro cyklistiku. Řadíte–li se k vášnivým cyklistům, bude toto letoviska tím, kam na Mallorce zamíříte jako první.

Cala Ratjada se nachází na severovýchodním cípu ostrova. Letovisko je velmi oblíbené mezi německými cestovními kancelářemi, proto pokud letíte na Mallorcu s německou cestovkou, pravděpodobně budete ubytování právě zde. Cala Ratjada nabídne podkovovitou pláž a další dvě neméně krásné v okolí. Mimo běžných obchůdků a restaurací se zde každou sobotu konají velké místní trhy s obrovskou nabídkou čerstvého ovoce a zeleniny, kožených výrobků, bot, oblečení a skvělého lokálního medu.

Pollença je malé kouzelné městečko na severozápadě ostrova. Každou neděli se zde konají lokální trhy.

Valldemossa nemusí být vaším místem pobytu, ale rozhodně musíte tuto romantickou horskou vesničku navštívit.

Cala d’Or je letoviskem na jihovýchodě ostrova. Každoročně se zde koná jazzový festival.

Pokračovat bychom mohli dalšími letovisky typu Binssalem, Cala Moraia, Deià, Esporles, Sa Pobla či Sineu a Sóller. Mallorca nabízí nepřeberné množství míst pro trávení idylické dovolené u čirého moře. Vyberte si například z těchto zlevněných zájezdů.

Pláže

Stejně jako v případě letovisek bychom mohli vyjmenovat na desítku větších či menších pláží a zátok, které nabídnou i v letních měsících úplné soukromí. Vybral jsem proto následující pestrý výběr.

Magaluf Beach je nádherná 900 metrů dlouhá pláž s jemným pískem a čistým mořem. Podél pobřeží se projděte po promenádě.

Es Tren Beach je široká neudržovaná pláž s bílým pískem a křišťálovou vodou.

Es Carbo Beach je příjemnou alternativou k přelidněným plážím, neboť přístup sem není úplně jednoduchý. Užijte si písek a tyrkysovým mořem.

Cala Figuera Beach leží v části Formentor, tedy horském severu ostrova. Pláž obklopena vysokými horami nabídne dech beroucí panoramata.

Son Serra de Marina Beach je velmi dlouhá, ale málo známá panenská pláž na severovýchodě Majorky.

Cala Sant Vicenc nabídne na severozápadě ostrova Mallorca bílý písek a velmi čistou vodu.

Cala Murta Beach je stejně jako Cala Figuera součástí Formentoru. Bílý jemný písek s průhledným mořem je samozřejmostí.

Podívejte se, jak pláže a hotely hodnotí ostatní cestovatelé.

Mapa ostrova

Vyjmenovali jsme si zajímavá místa v podobě letovisek, měst a vesniček v horách společně s několika zajímavými plážemi. Sestavil jsem pro vás také mapu Mallorcy s uvedenými místy, aby výše uvedené informace byly lépe vstřebatelné.

Dovolená

Hledáte dovolenou na Mallorce a nevíte, kde hledat tu nejlevnější? Mám pro vás samozřejmě tipy i v tomto směru.

Cestovatelé spoléhající na služby cestovních kanceláří mohou vybírat napříč všemi cestovkami, které v České republice lze najít. Poptávka po dovolené na Mallorce je opravdu veliká a tak se každá z cestovek snaží nabídnou alespoň pár termínů za sezónu. Mezi nejznámější patří:

  • Invia
  • Fischer
  • Blue Style
  • Čedok
  • Exim Tours
  • Kovotour

Než abyste věnovali hodiny času prohlížením jednotlivých nabídek, srovnání všech zájezdů na jedno kliknutí najdete zde.

Kolik stojí dovolená na Mallorce? Standardně se ceny pohybují okolo 13 až 16 tisíc korun za dospělou osobu. Je vhodné vybírat v rámci first minute nabídek, neboť bývají hotely na Mallorce často vyprodány. Na výběr je jak levnější varianta bez stravy, tak i polopenze či all inclusive.

Oblíbené hotely

Mallorca nabídne opravdu celou škálu hotelů a apartmánů, co se kvality týče. Rodinné apartmány tu vystřídaly velké řetězce, které vystavili komfortní resorty podél pobřeží. Vybírat doporučuji alespoň 2* kvality v případě zájezdů bez stravy a 3*, ideálně 4* v případě stravování all inclusive.

Zde je pár nejčastěji rezervovaných hotelů:

Last minute

Zájezdy na poslední chvíli bývají mnohdy cestou, jak ušetřit na ceně zájezdu. U Majorky platí, že čím dříve zakoupíte, tím lépe a mnohdy i levněji. S odlety do týdne nelze mnohdy počítat, neboť míst bývá pomálu. Když už se ale nějaký ten zájezd objeví, lze počítat s cenou okolo 15.000 Kč za all inclusive dovolenou.

All Inclusive

All Inclusive dovolená na Mallorce je velmi žádanou variantou pobytů. Z důvodu španělských cen není cesta stravováním se v restauracích úplně ideální volbou a mnohdy nijak na celkové částce neušetří. Pokud je to ve vašich možnostech, doporučuji all inclusive.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *