Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Kanárské ostrovy aneb kus Španělska 1.200 km jižně od Evropy

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Kanárské ostrovy jsou fenoménem mezi dovolenými jak pro individuální cestovatele, tak i těmi, kteří nechávají starosti s plánováním stranou a vybírají již z hotových zájezdů. Jedno mají tito cestovatelé ale společné – a to otázky typu proč na Kanáry, na jaký ostrov, kdy se vydat a kolik stojí dovolená. Na všechny tyto otázky jsem pro vás připravil odpovědi – jasně a stručně.

Pokud se vám obsah líbí, nezapomeňte jej sdílet a dát info i svým přátelům.

Proč na Kanáry

Důvodů, Gariadhar proč na dovolenou na Kanáry není málo. Začněme třeba celoroční turistickou sezónou. Pravda, ne vždy je počasí ideální ke koupání v moři a někdy je vhodnější destinaci zvolit pro treky přírodou, čímž se hned dostáváme k dalšímu proč na dovolenou právě sem. Kanárské ostrovy jsou rozmanité a je škoda zůstat jen u hotelového bazénu a nejbližší pláže. Stačí jen popojet o pár kilometrů opodál a příroda se vám doslova promění před očima – bude se tu mísit životadárná zeleň s vyprahlou vulkanickou krajinou či písečnými dunami s pískem ze samotné Sahary, který sem vítr zavál.

Srandu zažijete i v místním aquaparku a sportovci si užijí při dovádění na vlnách s windsurfingovým vybavením. Chybět nebudou ani menší muzea či památky z dávných dob.

shrilly Shrňme si to, proč trávit dovolenou na Kanárských ostrovech?

  • Celoroční turistická sezóna,
  • ideální podmínky k trekům přírodou a národními parky,
  • skvělé prostředí pro vodní sporty,
  • exotika v Evropě do 5 hodin letu,
  • vhodné pro mladé páry, rodiny s dětmi i seniory.

Kanáry se jednoduše přizpůsobily cestovnímu ruchu, ale dokázaly si udržet autentičnost a jedinečnost i v dnešním světě. Białogard Objevte Kanárské ostrovy díky těmto zájezdům s cestovními kancelářemi.

Na jaký ostrov

Kam na dovolenou na Kanárských ostrovech? Každý ostrov nabídne trochu specifické prostředí či aktivity, které můžete skloubit s dovolenou v lepších hotelech či penzionech. Pokusím se v krátkosti shrnout ostrov po ostrově tak, abyste měli lepší přehled o tom, co získáte či naopak o co přicházíte.

limeil-brévannes rencontre femmes haute Tenerife – největším ze všech ostrovů a zároveň i tím nejmladším (vznikl před 12 miliony lety). Díky sopečné aktivitě na ostrově najdeme nejvyšší horu Španělska a 3. největší vulkán na světě Pico del Teide měřící úctyhodných 3.718 metrů nad mořem. Navštivte národní park Loro Parque či monumentální tenerifské Auditorium. Tenerife nabídne také mnoho muzeí a památek jako důkaz bohaté historie Kanárských ostrovů. Více o dovolené na Tenerife.

Gran Canaria – ostrov označován za hlavní z Kanárských ostrovů poskytuje obydlí nejvíce lidem trvale žijících na Kanárech. Příroda se zde vyřádila – Gran Canaria je zelená a hornatá na severu, ale suchá a nížinatá na jihu. Více o dovolené na Gran Canarii.

Fuerteventura – příznivci vodních sportů nemohou jinam, než na Fuerteventuru. Tento ostrov je proslulou mekou windsurfingu. Více o dovolené na Fuerteventuře.

Lanzarote – ostrov s nádhernou vyprahlou vulkanickou krajinou na západě ostrov, kde se nachází národní park Timanfaya. Noční život je zde vyhlášený a odehrává se v těchto 4 nejznámějších letoviscích – Arrecife, Costa Teguise, Puerto del Carmen a Playa Blanca.

La Gomera – autentický ostrov nabídne ráj pro procházky a treky. Terén bývá drsný s hlubokými roklemi, ale zároveň je útočištěm jediného zbývajícího deštného pralesa Laurisilva. Gastronomie vám doslova učaruje – místní víno podávané se sýrovými pochoutkami, grilovaným vepřovým či skopovým masem nenechá chuťové buňky v poklidu.

La Palma – ostrov jako stvořený pro hiking. Vydejte se na týdenní tůru po pěší stezce GR130 okolo ostrova vedoucí po historické oslí stezce – scenérie jsou úchvatné! Pokud nejste příznivce delších túr, musíte okusit alespoň stezku Los Tilos – zabere zhruba 6 hodin a začíná u kanálu (na Madeiře se jim říká levády), pokračujíc skrze 13 jeskynních tunelů – pozor na hlavu – a strmý sestup deštným pralesem. Mimo to nabídne Los Tilos i 360° vyhlídku.

El Hierro – ostrovu známému také jako Meridian Island je přezdíváno „Hrana světa“. El Hierro je nejmenší ze sedmice Kanárských ostrovů a v roce 2000 byl organizací světového dědictví UNESCO přiřazen na seznam přírodních rezervací. Chrání tak místní faunu a flóru, včetně podmořského života. Místní krása tak přichází s omezením v podobě zákazu kempování či sběru ovoce.

Kdy se vydat

Výše jsme si řekli, že jeden z mnoha důvodů proč na Kanáry je celoročně příjemné počasí a klima. Nezáleží tedy na tom, zda se rozhodnete letět na jeden z Kanárských ostrovů v lednu, dubnu či snad červenci. Jediné co rozhoduje, je plánovaná aktivita. Platí zhruba stejné pravidlo jako v Čechách.

V létě se jezdí na Kanárské ostrovy za mořem a odpočinkem, v zimě za túrami a objevování přírodních krás.

Aby to nebylo příliš jednoznačně, v obou dvou obdobích je možné užívat byť ne naplno i druhou aktivitu. V zimě se vykoupete, ale pravděpodobně to nebude na celodenní leháro na lehátku. Zato takový podzim či jaro je úplně optimální pro všechny typy cestovatelů! Přečtěte si více o počasí na Kanárských ostrovech.

Kolik stojí dovolená

Dovolená na Kanárských ostrovech může být levná i drahá. Záleží na vašich preferencích.

Zatímco pro individuální cestovatele bývá největší náklad samotná letenka na Kanárské ostrovy (cca 3–8 tisíc) a následující pobyt si již každý sám přizpůsobí svým finančním možnostem, cestovatelé s cestovními kancelářemi to mají o poznání jednodušší.

Při ceně 10–15 tisíc získáte většinou apartmán bez stravy, maximálně se snídaní – samozřejmě je zahrnuta letenka i transfer z letiště. Náročnější skupina si už vybírá z těch nejlepších hotelů s variantou All–Inclusive při cenách 14–20 tisíc korun za osobu. Tyto ceny platí pro nejfrekventovanější ostrovy Gran Canaria, Lanzarote, Tenerife a Fuerteventura. V případě zájezdů na El Hierro, La Palma či La Gomera počítejte s cenami o 5–10 tisíc vyšší.

Konkrétní nabídky cen a zájezdů na Kanárské ostrovy zde.

Naposledy aktualizoval David dne .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *