Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Doba letu na Kapverdské ostrovy

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Doba letu – Délka letu – Letiště – Letadlo

Doba letu

Pokud již stojíte před rozhodnutím zda si koupit dovolenou na Kapverdských ostrovech, měli byste zvážit nejen kvalitu místních pláží a hotelů, ale také dobu letu. Kapverdy se totiž dají již přiřadit k destinacím, kam letíme tzv. dálkovým letem. To jsou většinou lety, které trvají více jak 6 hodin letu. Z České republiky na Kapverdské ostrovy létají charterové lety pouze z Prahy a ani v největší sezoně nenajdeme možnost odletu z Brna či Ostravy – letadla by se jednoduše nezaplnila.

  • Doba letu na Kapverdy je 6 hodin a 15 minut.

Většinou jsou lety směřovány na trase Praha – Sal – Boa Vista – Praha, což ve výsledku zvýší dobu letu na Boa Vistu a zároveň dobu letu ze Salu na zpáteční cestě, a to o 1,5 hodiny.

Odhal nejlevnější zájezdy na Kapverdy s odletem z Prahy →

Délka letu

Další celkem zajímavý údaj, který by vás během letu na dovolenou na Kapverdy mohl zajímat, je délka letu. Vzdálenost se měří tzv. ortodromou, tedy nejkratší vzdáleností mezi dvěma místy na zemi.

  • Délka letu na Kapverdy je 5.026 km.

Letová trasa nebývá často po nejkratší možné trase, proto počítejte se vzdáleností mezi 5.200–5.800 km.

Doba letu na Kapverdy
Doba letu na Kapverdy

Výhodou je fakt, že frekvence spojení mezi Prahou a Kapverdami je poměrně vysoká. Důvod je jednoduchý, jakékoliv delší lety než na Kapverdské ostrovy mají technické mezipřistání právě na těchto ostrovech.

To znamená, že část cestujících může právě svou cestu ukončit / započít v této destinaci. Letadlo poté pokračuje dále např. do destinací v Karibiku – Dominikánské republiky, Cancúnu či na Kubu. Vizte také doba letu do Dominikány a doba letu na Kubu.

Letiště

Letecky se na Kapverdy s největší pravděpodobností dopravíte na letiště Sal – Espargos International (SID) nebo o 70 kilometrů jižně vzdálenější letiště Boa Vista – Rabil International (BVC).

Letiště Boa Vista Rabil
Letiště Boa Vista Rabil

Obě letiště se nacházejí ve střední části svého ostrova, což činí stejně dlouhou dobu transferu z letiště na libovolný hotel.

Pokud sháníte letenky, přečtěte si můj článek Kolik stojí letenky na Kapverdy?.

Letadlo

Jaký typ letadla létá na Kapverdy? Společnost Travel Service obsluhuje lety na tyto ostrovy svým nejpočetnějším druhem letadel, a to Boeingem 737 verze 800.

V základní verzi se do letadla vejde 189 cestujících, na těchto dlouhých letech je však v konfiguraci zasazena taktéž Travel T+ class – neboli rádoby byznys třída. Což má za výsledek snížený maximální počet cestujících.

Během letu na Kapverdské ostrovy se podává teplé občerstvení a nápoje.

Jídlo během letu na Kapverdy
Jídlo během letu na Kapverdy

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (103 komentářů)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *