Tisíce akčních zájezdů na jednom místě Ukázat akční zájezdy →

Boa Vista nabídne nejkrásnější pláže na Kapverdských ostrovech

Tisíce
akčních zájezdů
... a vy jste si mysleli, že už jste svůj našli?
Ukázat akční zájezdy →

Boa Vista – Dovolená – VýletyZajímavosti – Počasí

Boa Vista

rencontre femme a oran.dz Ostrov Boa Vista (také jako Boavista) je součástí Kapverdských ostrovů, kde reprezentuje 3. největší ostrov a zároveň 1. co do počtu turistů, kteří na Boa Vista tráví svou dovolenou. Boa Vista náleží společně s ostrovem Sal do severní skupiny zvané Barlavento (mapa Kapverd) a je nejvýchodněji položeným bodem země, který je pouze 455 km vzdálený od afrického kontinentu. Nejvyšším bodem je Monte Estância s 387 metry nad mořem.

Pláž na Boa Vista
Pláž na Boa Vista

Boa Vista v překladu znamená „krásný výhled„. Tento název jistě vznikl na základě dlouhých písečných pláží, kterými ostrov jen kypí.

Dovolená

Rozhodnete–li se pro koupi zájezdu na Boa Vista, chybu rozhodně neuděláte. Madruga Ostrov nabídne ty nejkrásnější a nejdelší pláže, jaké Kapverdy vůbec mohou nabídnout.

Donedávna přehlížený kus pevniny dostal na základě renovace letiště v roce 2007 značnou finanční podporu zahraničních investorů a vybudovalo se zde spoustu hotelových resortů luxusnějšího rázu za přijatelné ceny. Dovolená na Boa Vista tak bude zcela jistě příjemným zážitkem nejen v těchto hotelech:

Vydáte–li se na Boa Vista společně s cestovní kanceláří, většina zájezdů bude prodávána společně s All–inclusive stravováním a v cenovém rozpětí 14.000–22.000 Kč.

femme sexe lille Ukázat aktuální nabídku zájezdů >>

Výlety

V rámci služeb cestovní kanceláře můžete využít jednoho či více z následujících výletů. Stačí se první den domluvit s vaším delegátem, který by měl být dostupný po celou dobu vašeho pobytu a daný fakultativní výlet objednat.

  • Okruh ostrovem,
  • Sal Rei s ochutnávkou,
  • Vrak lodi Santa Maria,
  • Pláž Santa Monica,
  • Ostrov Fogo,
  • Katamarán,
  • Šnorchlování,
  • Sandboarding.

Akčnější povahy si půjčí auto nebo skútr a objedou ostrov po vlastní ose. Stačit vám k tomu bude jeden den.

Vrak lodi na Boa Vista
Vrak lodi na Boa Vista

Zajímavosti

Ostrov Boa Vista je považován za jedno z 5 nejdůležitějších míst z hlediska želví populace. Od září do prosince se zde z nakladených vajíček líhnou tisícovky malých želviček, které se mořem nechají vtáhnout do nového života. Jako dospělé želvy se sem vrací v období léta k nakladení nových vajíček.

Počasí

O počasí na Boa Vista se nemusíme dlouho rozepisovat – 95% roku je zde slunečné počasí s teplotami nad 24°C, z čehož ideálním obdobím je evropské léto, tedy měsíce červen, červenec, srpen, září a říjen. Teploty v těchto měsících dosahují příjemných 30°C a i teplota moře nezahálí – atakuje 24°C.

Boa Vista, i celé Kapverdské ostrovy, jsou však pro evropany spíše zimní destinací. V zimě (leden, únor, březen) se teploty pohybují mezi 22–25°C. Co je však typicky méně příjemným faktorem je vítr. Na Kapverdách fouká. Fouká po celý rok a během zimy o to intenzivněji. Většina hotelů je proto stavěna proti návětrné straně tak, aby své bazény kryla a turistům nabídla příjemné prostřední i v těch největrnějších dnech.

Naprosto ideálním obdobím z hlediska dovolená–počasí jsou měsíce listopad a prosinec. Vítr není tolik intenzivní a teploty se standardně pohybují okolo 27°C. Pokud se tedy rozhodnete pro Vánoce na Kapverdách, nebudete litovat.

Zobrazte si aktuální počasí na Boa Vista pro následující týden i 14 dní:

Ukázat teploty na Boa Vista >>

Naposledy aktualizoval David dne .

Otázky a odpovědi (6 komentářů)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.